+90 312 385 3783
ack@ankaracelikkapi.com.tr

EN 1627 Avrupa Birliği Class WK5
Hırsızlığa Karşı Güvenlik Sertifikası

Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


KURUMSAL / ACK HABERLER

Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:
 

1- Satın alacağınız çelik kapının sağlamlığından emin olmak istiyorsanız çelik kapının hırsızlığa karşı güvenlik sertfikası olduğundan emin olun. 

2- Avrupa Birliği çelik kapıların hırsızlığa karşı güvenlik seviyelerini belirleyen standartlar ve testlere sahiptir. Bu testler sonucunda çelik kapıların güvenliği Class 1 en düşük, Class 6 en yüksek olmak üzere 6 seviyede ölçülmektedir. Satın alacağınız çelik kapının EN 1627 standartlarına göre yapılmış Avrupa Birliği güvenlik sertifikasınından  hangi aletler kullanarak ne kadar süre hırsızlığa karşı direnç gösterdiğini öğrenebilirsiniz.

3- Yüksek konut güvenliği için çelik kapınız EN 1627 Class WK4 seviyesinde hırsızlığa karşı direnç sertifikası bulunmalıdır. Bu sayede profosyonel bir hırsızın levye, çelik kama, büyük çekiç, tornavida, şarjlı matkap gibi aletler kullanarak 120 dakika boyunca çelik kapınızı açamayacağından emin olabilirsiniz.

4- Maddi değeri yüksek iş yerleri, önemli askeri binalar, hırsızlık riski çok yüksek ve güvenlik seviyesi düşük evler için önerilen çelik kapılarda EN 1627 Class WK5 seviyesinde hırsızlığa karşı direnç sertifikası bulunmalıdır. Bu sayede profosyonel bir hırsızın elektrikli matkap, elektrikli jet taşı, elektrkili tilki kuyruğu, büyük levye, balyoz, çelik kama gibi aletleri kullanarak 160 dakika boyunca çelik kapınızı açamayacağından emin olabilirsiniz.

5- Villa kapısı satın almadan önce kapıların dış cephe koşullarına karşı dayanım garantisi olduğundan mutlaka emin olun. Villa kapılarında apartman ve daire çelik kapılarından farklı olarak dış cephe koşullarına dayanıklı kaplamalar kullanılması gerekmektedir.


 Okunma Sayısı : 36764         21 Ağustos 2014